Zobacz jak wyglądała nasza Agenda 2023
Harmonogram wydarzenia 2023
To nie jest kolejne całodniowe wydarzenie powtarzające rzeczy, które znamy. Zaprojektowaliśmy i ułożyliśmy je tak, żeby każda minuta wprowadzała nową koncepcję i inny punkt widzenia.
Rejestracja
8:30
Otwarcie konferencji
Mówcy: Olga Ciechalska, Agnieszka Kranz
9:00
Panel Tech #1
Zakupy przyszłości: smart shopping i meta-commerce, czyli gdzie właściwie zmierzamy z tymi zakupami?
Przenieś się z nami w przyszłość zakupów! Czy meta-commerce i smart shopping to przyszłość handlu i jak będą wyglądać nasze doświadczenie zakupowe? Może zastanawiasz się co te enigmatyczne frazy oznaczają dla naszej codziennej rutyny?
Moderator: Agnieszka Kranz; Mówcy: Adam Zaorski, Tomasz Woźniak, Dariusz Sobczak
9:25
Pitche uczestników III edycji TC (1/2)
10:10
Panel Future #1
Wpływ wirtualnej rzeczywistości na kształt i rolę mediów dla społeczeństwa wielopokoleniowego.
Zanurz się w świat wirtualnej rzeczywistości i poznaj jej wpływ na media i społeczeństwo wielopokoleniowe! Czy VR zmieni nasz sposób komunikacji i przekazywania informacji? Jak wpłynie na nasze relacje z najbliższymi? Uczestnicząc w panelu poznasz perspektywę ekspertów na temat wpływu mediów w dobie VR oraz pogłębisz swoją wiedzę o technologii przyszłości!
Moderator: Monika Dawidowicz; Mówcy: Olek Wandzel, Artur Kurasiński, Jakub Kaszuba, Szymon Ciach
10:45
Panel Growth #1
Odpowiedzialne inwestowanie.
Zainwestuj w lepszą przyszłość i razem z nami zastanów się czy twoje pieniądze mogą wpłynąć na świat w pozytywny sposób? Posłuchaj dyskusji na temat odpowiedzialnego inwestowania, w którym brane są pod uwagę kryteria ESG i wykluczenia. Poznaj perspektywę ekspertów i posłuchaj, jak oni podejmują decyzje inwestycyjne w oparciu o zrównoważone wartości. Zdobądź wiedzę, jak zoptymalizować swoje inwestycje i jednocześnie wprowadzić pozytywne zmiany w świecie.
Moderator: Jarosław Sroka; Mówcy: Mal Filipowska, Piotr Grabowski, Borys Musielak
11:30
Przerwa lunchowa
12:15
Panel Future #2
Generacja Z i Alfa - jaki świat będą budować?
Czym jest przyszłość w oczach młodych przedsiębiorców? Jakie lekcje powinni czerpać od doświadczonych liderów i na czym tak właściwie polega współpraca międzypokoleniowa? Panel dyskusyjny będzie dotyczył wizji przyszłości z perspektywy dwóch pokoleń, budowania mostów i relacji między nimi.
Moderator: Wioletta Klimczak; Mówcy: Nina Wieretiło, Anna Radzikowska, Magdalena Bigaj
13:00
Pitche uczestników III edycji TC (2/2)
13:55
Panel Tech #2
Web 3.0 - czy mamy szanse na prawdziwie zdecentralizowany świat?
Zobacz, jak blisko jesteśmy prawdziwej zdecentralizowanej przyszłości w Web 3.0! Czy mamy szanse na świat, w którym władze będą mieć użytkownicy, a nie duże korporacje? Przyjdź posłuchać dyskusji na temat tego, co się już udało i co jeszcze przed nami w tej kwestii. Poznaj ekspertów i ich opinie na temat tarcia wewnętrznego o władzę pomiędzy różnymi projektami i big tech w nowej generacji Internetu.
Moderator: Łukasz Olender; Mówcy: Szymon Paluch, Mateusz Bosek, Bartek Bilicki, Mateusz Mach
14:45
Panel Growth #2
Leadership międzypokoleniowy w czasach pędzącej cyfryzacji.
Jakie wyzwania stawia przed nami cyfryzacja i jak przywódcy różnych pokoleń mogą współpracować, aby je pokonać? Przyjdź posłuchać dyskusji na temat leadershipu międzypokoleniowego w czasach pędzącej cyfryzacji! Dowiesz się, jak liderzy z różnych pokoleń radzą sobie z nowymi wyzwaniami, jakie są ich sposoby na przewodzenie zespołom w dynamicznie zmieniającym się świecie. Bądź częścią zmiany i wyjdź z panelu z nowymi pomysłami i perspektywami na przyszłość liderów.
Moderator: Anna Jurgaś; Mówcy: Dawid Leśniakiewicz, Agnieszka Kranz, Patrycja Kościołowska
15:30
Podsumowanie III edycji TC
Ogłoszenie zwycięskiej drużyny
Zakończenie konferencji
16:15
Bankiet
Rotunda PKO BP
20:00
Ludzie z wizją
Nasi eksperci
Poznaj ludzi z doświadczeniem i wiedzą w zakresie startupów, metaverse czy Web 3.0. Ucz się od najlepszych!
Adam Zaorski
Założyciel Market One, startupu budującego wirtualne sklepy 3D/VR dla e-commerce. Poprzednio współzałożyciel Corner Live, platformy do transmisji sprzedażowych na żywo. Pasjonat startupów i nowoczesnych technologii. W wolnym czasie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat AR/VR, web3, AI w cotygodniowym newsletterze NextBigThing.
Agnieszka Kranz
Ekspertka od nowych technologii, doświadczony menedżer z 10 letnim stażem w polskich i zagranicznych organizacjach, specjalizujący się w szeroko pojętych innowacjach i inwestycjach. Agnieszka jest też jednym z założycieli i COO fundacji TeenCrunch. Od paru lat, z pasji do rozwoju innych, zajmuje się mentoringiem startupów (np. w Google for Startups) i wspiera ich rozwój również poprzez coaching ich founderow.
Obecnie COO Just Join IT, gdzie odpowiada za rozwój organizacji oraz obszar HR, wspierając CEO w realizacji strategii. Uprzednio szefowała działom innowacji i inwestycji w Ringer Axel Spinger, a jeszcze wcześniej w Grupie Cyfrowego Polsatu, gdzie współtworzyła strategię innowacji w kontekście określonych technologii.
Anna Radzikowska
MBA – Executive Coach, Mentorka Biznesowa, Wykładowczyni i konsultantka programowa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w środowisku korporacyjnym i biznesie. Ekspertka w dziedzinie rozwoju kompetencji przywódczych w oparciu o modele przywództwa skoncentrowane na człowieku.
Przez prawie 10 lat wspierała kluczowe procesy zarządzania w koreańskiej firmie motoryzacyjnej Daewoo. W 2003 roku została współzałożycielką i prezeską warszawskiej sieci kawiarni.
W 2016 roku rozpoczęła się jej przygoda z coachingiem i mentoringiem biznesowym.
Działa społecznie w obszarze dialogu polsko-żydowskiego, pieczy zastępczej i rozwoju zawodowego kobiet.
Arleta Witke
CEO HR-Lab’u, HR Team Manager w Workeo. Od ponad 7 lat pomaga firmom IT skutecznie budować i rozwijać ich zespoły. Chętnie pracuje z wieloma firmami technologicznymi z różnych branż – firmami produktowymi, software house’ami i agencjami outsourcingowymi.
Artur Kurasiński
Przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator zjawisk związanych z technologią. Autor książek, gier i komiksów edukacyjnych o nauce i technologii z serii „Róża, a co chcesz wiedzieć?”. Tech-realista. Cyfrowy narrator, kurator i kreator.
Od ponad dwóch dekad obserwuje i tłumaczy wpływ technologii na nasze życie.
Prelegent i uczestnik najważniejszych konferencji technologicznych w Polsce. Współtwórca naj-starszego w Polsce cyklu spotkań dla startupów Aula Polska oraz nagród Aulery.
Dariusz Sobczak
Od 10 lat spełnia się ze znakomitym zespołem Nanovo, który jest skupiony na zmianach i innowacjach w retail’u. Wierzą, że retail przyszłości będzie cyfrowo przeplatał się z e-commerce oferując nowe sposoby komunikacji, usługi i unikalne zaangażowanie klientów. Przed Nanovo przez ponad 10 lat współtworzył spółkę rebranding’ową wdrażającą projekty sieciowe w sektorach paliwowym i finansowym w regionie CEE. Skończył Politechnikę Warszawską jednak największy wpływ na przyszłość zawodową miał Warszawski Instytut Wzornictwa Przemysłowego, na którym to ukończył studia podyplomowe Design Management.
Dawid Leśniakiewicz
Współzałożyciel szkoły Giganci Programowania (Coding Giants), w której dzieci i młodzież poznają tajniki kodowania. Ukończył Politechnikę Warszawską i przez kilka lat zawodowo zajmował się programowaniem aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie łączy funkcje zarządcze z dzieleniem się pasją do programowania z młodymi ludźmi. Dwukrotny laureat rankingu Forbesa “30 przed 30” w 2020 i 2021 roku oraz laureat nagrody specjalnej konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2021.
Kacper Szklarczyk
Kacper jest współzałożycielem i CEO TeenCrunch.
Jest również świeżo upieczonym stypendystą EWOR, którego partnerem korporacyjnym jest Lufthansa.
Studiuje biomedycynę w Instytucie Karolińska, aby poszerzyć swoje doświadczenie w branży LSH. Ponadto miłośnik psychologii, koncentrujący się na tendencjach poznawczych, strukturach decyzyjnych i strukturach motywacyjnych
Magdalena Bigaj
Założycielka i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Ekspertka zespołu
ds. edukacji Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange.
Mateusz Mach
Ekonomista, przedsiębiorca, inwestor z branży FinTech, założyciel i prezes Nextrope – wiodącego dostawcy produktów blockchainowych w Europie. Finalista rankingu Forbes Europe 30 Under 30 oraz listy New Europe 100, koordynowanej przez Google oraz „Financial Times”.
Nina Wieretiło
Absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego i założycielką EduCat, lidera na rynku wspierania młodzieży w aplikacji na studia za granicą na całym świecie. Współtworzyła i wspierała wiele organizacji edukacyjnych for-profit i non-profit, w tym Nauczeni.pl, Katalyst Education, Project Access i Akademię Wiedzy Obywatelskiej. Jest również członkinią zarządu Oxford and Cambridge Alumni Network Poland. W 2023 trafiła na listę Forbes „23 na 2023”, czyli osób, które szczególnie warto obserwować jako „liderki jutra”.
Aleksander Wandzel
Były profesjonalny sportowiec, a obecnie CEO w Studi Media jednego z największych niezależnych producentów treści skierowanych do osób z pokolenia millenialsów i generacji Z. W skład portfolio spółki wchodzą m.in. takie marki jak Kukbuk, Ładne Bebe, Foot Truck, Do Roboty, Jak TO Robić? czy Spółka ZOO. W wolnym czasie Olek prowadzi autorski podcast, w którym rozmawia z interesującymi ludźmi ze świata biznesu, sportu, kultury, marketingu i wielu innych dziedzin.
Łukasz Olender
Web3 Marketing Konsultant. Crypto Degen. DOer. Pasjonat i aktywny promotor nowych technologii. Współtwórca Web3 Devs Poland – największej polskiej społeczności dla programistów Web3. Co-Founder HackOnChain, Crypto Dziki, Degen House.”
Piotr Grabowski
Współzałożyciel pierwszego w Polsce akceleratora startupów z branży spożywczej – foodtech.ac. Wraz ze wspólnikami wyszukuje, szkoli i pomaga finansować startupy, które dzięki nowym technologiom zmienią branżę spożywczą na zdrowszą i bardziej przyjazną środowisku.
Szymon Paluch
Przedsiębiorca i strateg Web3, którego celem jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki firmy wykorzystują technologię do napędzania wzrostu i innowacji. Z prawie dziesięcioletnim doświadczeniem w branży technologicznej, był na czele cyfrowych innowacji, współtworząc centrum innowacji cyfrowych Diagnostyka Digital HUB oraz pełniąc funkcję CTO platformy uPacjenta.pl.
Tomasz Woźniak
Założył firmę w roku 2008 i konsekwentnie zarządza nią oraz aktywnie uczestniczy w projektach klientów, skupiając się na walidacji modeli biznesowych i planowaniu strategicznym. Jest tez wykładowca na uczelniach wyzszych, miedzy innymi Akademii Leona Kozminskiego i Collegium Civitas. Pełni równiez funkcje członka rady nadzorczej notowanej na GPW Digitree Group S.A. (dawniej SARE S.A.).
Bartosz Bilicki
Prezes Zarządu SmartVerum Sp. Z o.o. – firmy zajmującej się przeprowadzaniem instytucji sztuki oraz artystów do świata cyfrowego przy wykorzystaniu NFT. Od 2015 roku związany zawodowo z technologią łańcucha bloków i sztuczną inteligencją. Od 2018 roku jako założyciel i Prezes Zarządu stowarzyszenia Blockchain Polska zajmował się szerzeniem wiedzy w obszarze technologii blockchain i DLT organizując wydarzenia w Polsce i za granicą. Doradzał startupom, korporacjom, a także był członkiem Grupy Roboczej ds. Technologii Blockchain i DLT przy Ministerstwie Cyfryzacji. Fascynuje się poszukiwaniem realnych zastosowań dla innowacyjnych technologii.
Borys Musielak
Współtwórca i partner zarządzający w SMOK Ventures, funduszu venture capital, łączącego polskie i europejskie startupy z Doliną Krzemową. SMOK inwestuje do 4 milionów złotych w startupy technologiczne i studia growe na wczesnym etapie rozwoju. Wcześniej tworzył Filmaster, firmę która dostarczała silnik rekomendacji treści, kupioną w 2015 przez amerykańską Samba TV. Jest również współtwórcą programu pre-akceleracyjnego ReaktorX, który pomógł ponad 150 początkującym przedsiębiorcom wystartować swój biznes, a także jednym z pomysłodawców Fundacji Startup Poland, think tanku będącego głosem polskich startupów.
Jakub Kaszuba
Product Owner i ekspert ds. projektów innowacyjnych w największym banku w Polsce. W ramach programu akceleracyjnego Let’s Fintech with PKO Bank Polski zajmuje się rozpoznawaniem potrzeb biznesowych, analizą, przeprowadzaniem projektów pilotażowych oraz wdrażaniem najnowszych rozwiązań technologicznych w obszarze AI/ML oraz blockchain. Lider oraz koordynator prac wejścia PKO Banku Polskiego w obszar Metaverse. Tworzy i realizuje wizję wykorzystania technologii VR/XR, technologii blockchain i platform gamingowych przez bank. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, od 2014 roku zgłębia tajniki technologii blockchain, rynku kryptoaktyw, NFT oraz Web 3.0.
Mateusz Bosek
CTO & Co-Founder Uniqly, inżynier z ponad 10 letnim doświadczeniem w budowaniu startupów i zarządzaniu projektami korporacyjnymi. Praca jest jego pasją, uwielbia łączyć biznes z technologią oraz budować zespoły IT.
Był zaangażowany w branżę fintech, prowadząc projekty na dużą skalę dla banku HSBC. Wraz z rozwojem rynku i wzrostem potrzeb innowacji swoją wiedzę praktyczną przeniósł do branży Web3.
Jako CTO zbudował od podstaw platformę do cyfryzacji ubrań. Wraz ze swoim zespołem stworzył platformę, która zdobyła nagrodę za najlepszą platformę NFT w 2021.& CO
Szymon Ciach
Radca prawny, Counsel w praktyce Technologii kancelarii Kochański & Partners. Specjalizuje się obsłudze projektów na styku regulacji finansowych i technologii oraz umowach IT. Jest ekspertem w zakresie wdrażania usług chmury obliczeniowej oraz outsourcingu IT w sektorze finansowym. Współtworzył standard wdrażania chmury obliczeniowej w bankowości “PolishCloud 2.0”, w roli Koordynatora Grupy Prawnej przy Związku Banków Polskich. Jest liderem zespołu specjalizującego się w regulacjach obszaru Web 3.0. Absolwent prawa na WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
Jarosław Sroka
Ekspert w dziedzinie komunikacji korporacyjnej i rynku mediów. Wieloletni
dziennikarz oraz redaktor naczelny wiodących polskich gazet gospodarczych, m.in.
Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu, tygodnika Newsweek Polska; współtworzył rynek
nowoczesnych mediów biznesowych w Polsce.
Od lipca 2009 roku jako Członek Zarządu KI One odpowiada za nadzorowanie
obszarów komunikacji korporacyjnej, relacji inwestorskich, marketingu oraz public
affairs.
Wioletta Klimczak
Współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji IT Girls. Skończyła informatykę na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Wiola posiada ponad 8-letnie doświadczenie w branży IT jako programistka i analityczka danych. W Fundacji spełnia się w roli mentorki dzieci i młodzieży. Regularnie prowadzi i organizuje warsztaty zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Odgrywa ona kluczową rolę w organizacji i podobnie jak jej siostra Adrianna, bardzo mocno wierzy w równouprawnienie i siłę kobiet.
Mal Filipowska
An accomplished Portfolio and Platform Manager at Seedstars, a renowned swiss-based Venture Capital Fund that focuses on early-stage startups in emerging markets. She’s leading the fund’s global value creation platform, which is customized to cater to the specific needs of Seedstars’ diverse portfolio companies (100+ companies in 35+ different countries).
Patrycja Kościołowska
Strateg, konsultant, lider zespołów prowadzących działania w obszarze GROWTH, ze szczególnym naciskiem na performance marketing i customer experience – obecnie Digital Strategy & Innovation Director w dentsu Polska.
Anna Jurgaś
Wiceprezes Akces NCBR. Co-founder STYLESPOT.PL, platformy oferującej rozwiązania AI dla e-commerce. Gospodyni podcastu o zrównoważonym przywództwie „Becoming a Sustainable Leader” oraz autorka e-booka o tym samym tytule.
Współpracuje z organizacją Vital Voices, jest ambasadorem akcji mentoringowej „Jestem Liderką”. Od zawsze związana ze światem kobiet, głęboko wierzy i promuje ich umiejętności przywódcze, od lat wspiera je jako mentor i coach w obszarze samoświadomego przywództwa.
Karol Oponowicz
Inwestor, przedsiębiorca, projektant, współzałożyciel Order Group – firmy tworzącej zaawansowane rozwiązania IT dla m.in. lotnictwa, energii, finansów, transportu. Jego zainteresowania oscylują głównie wokół zagadnień Web3, Product Designu, prototypowania i udoskonalania procesu projektowania produktów zgodnie z podejściem Design Thinking i User Centered Design. Ale największą przyjemność nadal sprawia mu projektowanie użytecznych interfejsów graficznych i hackathony. Karol prowadzi warsztaty z zakresu tworzenia produktów, User Journey Mapping i GV Design Sprint dla firm z Polski, USA, Norwegii, Szwecji, Anglii i Niemiec.